poprzednia galeria

Filip

rocznik '94, mowa ciała

 

Pełne energii dzieci są radością rodziców - bo zdrowe, ale zmorą nauczycieli - bo przeszkadzają i niewątpliwie mają ADHD!

Urodziłem się we Wrocławiu i byłem właśnie takim dzieckiem. Moja naturalna potrzeba ruchu została zagospodarowana w teatrze młodzieżowym. Tam najważniejsze było słowo, ale również i ciało uczyło się wyrażania emocji. Pan Piotr, który prowadził zajęcia - były mim Henryka Tomaszewskiego - przekazywał mi cenną wiedzę, którą lepiej poznałem już w wieku 14 lat, gdy zostałem najmłodszym uczniem Studia Pantomimy WTP. Po latach nauki zrozumiałem, że ruchem określa się różne formy wykorzystania i pokonywania przestrzeni. Wtedy zostałem studentem krakowskiej PWST, gdzie na Wydziale Teatru Tańca kształtuję teraz ciało tancerza z duszą... mima.

Gdy wracam do Wrocławia, to nie pędzę z Dworca Głównego na tramwaj "do domu". Spokojnie odwiedzam nieodległe ulubione miejsca, wspominam, wciągam pozbawione smogu powietrze - po prostu oddycham Wrocławiem, miastem wielu historii, ludzi, wydarzeń - moim miastem.

następna galeria