poprzednia galeria

Maciek

rocznik '85, naukowiec

Wrocław jest miastem moich przodków.
Nigdy nie wyobrażałem sobie życia gdzie indziej.

Od najmłodszych lat byłem ciekawy, z czego składają się wszystkie otaczające mnie przedmioty. Moje zainteresowanie wzbudzały jeszcze bardziej pierwsze lekcje chemii, na których nauczycielka tłumaczyła świat za pomocą atomów i przemian chemicznych.

W liceum ogólnokształcącym przestałem się interesować naukami ścisłymi. Studia chemiczne rozpocząłem trochę przez przypadek. Dziś jestem bardzo zadowolony z tego powodu, gdyż na nowo odkryłem, że chemia to coś, co naprawdę lubię. Znalazłem pasję, której do tej pory w życiu mi brakowało. Jestem zadowolony, że dzisiaj to moja praca zarobkowa, ponieważ przynosi mi radość.

Obecnie moje naukowe zainteresowania nieco ewoluowały i skupiają się na badaniu ciał stałych oraz kryształów. Pasjonuje mnie ich periodyczność oraz unikalna symetria, z którymi wiążą się ich właściwości.

Kocham Wrocław. Mieszkam w starej kamienicy, w mieszkaniu, w którym przed laty mieszkali moi dziadkowie i moi rodzice. Mam tu wszystkich i wszystko co kocham, moją rodzinę, moje laboratorium oraz moją pasję.

następna galeria