poprzednia galeria

Aleksa i Kuba

rocznik '93 i '89, antyszczepionkowcy.biz


Do Wrocławia przeprowadziliśmy się półtorej roku temu. Aleksa właśnie skończyła studia medyczne i miała tu rozpocząć tu studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym, a także wstąpiła do Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Kubie nowe miejsce zaoferowało dużo wolnego czasu, który początkowo zaczął poświęcać na gry planszowe i czytanie książek.

Sami do końca nie wiemy, w jaki sposób te nowe kontakty, pomysły i możliwości połączyły się w naszych głowach w ideę stworzenia satyrycznej gry karcianej, poświęconej ruchom antyszczepionkowym i pseudonaukowym. Ten projekt mógł powstać tylko we Wrocławiu i gdybyśmy nie zdecydowali się na przeprowadzkę tutaj, to nigdy by nie ujrzał światła dziennego.

Pierwszy rok spędziliśmy więc na zdobywaniu patronatów medialnych, udzielaniu wywiadów i testowaniu prototypu naszej mechaniki z ogromną ilością nowo poznanych osób. W trakcie trwania kampanii crowdfundingowej równolegle zaczynaliśmy remont nowego mieszkania. W pewnym momencie nawet harmonogramy tych dwóch rzeczy się ze sobą splotły: wiedzieliśmy, że do końca lipca musimy mieć gotowe przynajmniej podłogi, bo już na początku sierpnia drukarnia miała wysłać ponad tonę egzemplarzy świeżo wydanej gry.

Wcześniej włóczyliśmy się sporo po świecie, zmęczyły nas już trochę kolejne kraje i kolejne przeprowadzki. Chyba więc zostaniemy tu na dłużej, w końcu na dnie szafy wciąż mamy paręset egzemplarzy naszych "antyszczepionkowców", no bo komu by się chciało to gdzieś przewozić?

następna galeria