poprzednia galeria

Alberto

rocznik '70, nauczyciel hiszpańskiego

Home is the place where I keep my luggage
Dom jest miejcem, gdzie trzymam swoje bagaże.

Jestem podróżnikiem. W sumie mógłbym powiedzieć: “Jestem nauczycielem hiszpańskiego we Wrocławiu”, ale tak naprawdę przemieszczanie i poznawanie miejsc jest tym co mnie defniuje. Od 1998 nie mieszkałem w żadnym miejscu dłużej niż dwa lat. Więc czym jest dom? Czy to miejsce, gdzie mieszkają ci których kochasz? A może miejsce o którym marzysz? Wiele miejs mogłoby mi odpowiedzieć na powyższe pytania: Kenia, Chiny, Berlin, Wrocław… Zapytałem o to swoje bagaże i odpowiedziały mi, że do to miejsce, gdzie można się bezpiecznie wyspać.

Musiałem opuścić mój kraj cztery lata temu, kiedy coś okropnego i niespodziewanego zdarzyło się w moim życiu. Miałem bezpieczną pracę w Hiszpanii jako nauczyciel angielskiego, ale wiedziałem, że nauczanie mojego rodzimego języka będzie ułatwieniem dla mojego odejścia. Wrocław pozwolił mi na ukończenie studiów i rozpoczęcie pracy jako nauczyciel hiszpańskiego. Jak dobra matka Wrocław zaopiekował się mną i dał mi skrzydła do odlotu.

Któregoś dnia będę musiał się zatrzymać, ale ciągle nie wiem kiedy. Czasami myślę, że to już ten czas aby pozostać, ale potrzebuję do tego powodu. Dostałem pracę jako nauczyciel hiszpańskiego w Szczecinie, więc teraz to będzie mój dom na następne lata. A po tym? Co wtedy? Jak na razie mam więcej powodów do podróżowanie niż do pozostania.

następna galeria