FAQ

 

Czy ja też nadaję się do tego projektu?

„Nie ma ludzi niefotogenicznych, są tylko źle sfotografowani”!

Każdy się nadaje. Naszym celem jest udowodnienie, że każdego da się sfotografować w atrakcyjny sposób. Pozwól nam sprawić, abyś i Ty w to uwierzył!

Zapraszamy wszystkich chętnych (o ile starczy nam mocy przerobowych!). Kobiety i mężczyzn, młodych i starszych, wykształconych i nie, z pasją i bez. Z każdego wyciągniemy coś fajnego! Jedynym ograniczeniem jest dolna granica wieku - 18 lat.

Jak mam się przygotować do zdjęcia?

Nie musisz się przygotowywać do zdjęć w szczególny sposób. Wystarczy nam Twoje codzienne ubranie, do którego dopełnieniem będzie użyty detal.
Nie przeszkadza w zdjęciu mocny makijaż lub jego brak. Chociaż lubimy gładkie materiały, ale doceniamy świetny design kołnierzyków czy krawatów, ozdobne wisiory, bransoletki, kokardy i … co tylko zechcesz!

Masz się w tym czuć swobodnie i być sobą!

Czy do zdjęcia w studiu
koniecznie musi być użyty jakiś gadżet?

Zdjęcie studyjne jest zdjęciem w pełni wykreowanym. Pokazujemy pasję siedzącą w człowieku. Czasami wystarczy do tego charakterystyczny gest i nie trzeba używać dodatkowego elementu. Poza tym taki rekwizyt to często rzecz z którą model obcuje na co dzień - potrafi się odpowiednio przy nim zachować, utrzymać w ręce, sprawdzić. To także jest elementem pokazującym pasję.

Nie umiem pozować
i nigdy się nie uśmiecham do zdjęć!

I my też nie będziemy tego od Ciebie żądać! Jeśli nie chcesz się uśmiechać do zdjęcia - pozostaniesz poważny, jeśli nie potrafisz przestać się śmiać - możesz się uśmiechać. Zdjęcie ma pokazać Twoją naturę. Nie będziemy niczego zmieniać i nie będziemy Cię zmuszać do zrobienia czegoś czego nie chcesz.

Kiedy będę mogła/mógł zobaczyć
efekty sesji zdjęciowej?

Nauczeni doświadczeniem nie pokazujemy zdjęć przed publikacją na nasze stronie internetowej. W dniu publikacji można obejrzeć zazwyczaj trzy zdjęcia. Pozostałe zdjęcia będą przez nas obrabiane w wolnej chwili. To oznacza, że dostaniesz więcej zdjęć niż tylko dwa wykonane na potrzeby projektu. Jest to nasze podziękowanie za poświęcony nam czas.

Dlaczego muszę tak długo czekać na publikację?

Do projektu zgłosiło się już sporo osób. Kierujemy się zasadą „kto pierwszy ten lepszy”. Im szybciej skompletujemy całość tryptyku, tym szybciej będzie jego publikacja. Lista osób do publikacji jest układana wg daty zamknięcia całości. Nie pokazujemy elementów pośrednich.

Poza tym projekt jest całkowicie bezpłatny. Oznacza to, że zdjęcia wykonujemy w wolnej chwili i nie możemy tego przyśpieszyć. Zdjęcia wykonane jako “bonus” wykonywane są w terminie późniejszym niż zdjęcia na bloga.

Czy mogę używać zdjęć wykonanych
przez wasze studio?

Bez problemu można używać naszych zdjęć niekomercyjnie, ale zawsze prosimy o podawanie namiarów na nasze studio. Wykonanie tych zdjęć to sporo naszej pracy i chcielibyśmy aby była doceniana przez odbiorców. Inne wykorzystywanie zdjęć zawsze wymaga naszej zgody. Nie można też odsprzedawać naszych fotografii m.in. do publikacji.

Czy te zdjęcia muszą być publikowane?

Takie jest ogólne założenie projektu. Dzięki temu zdjęcia są darmowe i nie trzeba za nie płacić. W innym przypadku istnieje możliwość zamówienia u nas pełnopłatnej sesji studyjnej. Zdjęcia wykonane w ramach projektu ODDycham WROCławiem będą funkcjonować jako część tego projektu. Celem jest projekt artystyczny, nie zarobkowy.

Czy możecie mi opisać projekt w skrócie?

1. Rozmowa o Tobie i poszukiwanie punktu “zaczepienia do zdjęcia”.
2. Zdjęcie studyjne przy ul. Sołtysowickiej 19c.
3. Zdjęcie reportażowe we wskazanym przez Ciebie miejscu.
4. Oczekiwanie.
5. Publikacja 2 zdjęć na ODDycham WROCławiem + czasami 1 na FB.
6. Chwila przerwy.
7. Otrzymanie pozostałych zdjęć jakie udało się wykonać w ramach projektu.